Природний глинистий мінерал, що має низку цінних унікальних фізико-хімічних властивостей, а також нетоксичність, хімічну стійкість і багатий склад, відіграє всебічну роль у багатьох сферах діяльності людини: промисловості, медицині, сільському господарстві, будівництві та охороні навколишнього середовища.

Бентоніт – це колоїдна глина вулканічного походження, яка має адсорбційні, зв’язувальні властивості, дисперсність, водопоглинання. До його складу входять такі елементи, як кальцій, сірка, магній, залізо, мідь, цинк, марганець та інші.

 

Найкращу сировину для бенетоніту видобувається у Григорівській копальні.

Завдяки всім цим властивостям, останніми роками у країнах із розвиненою економікою широко почали використовувати бентонітові глини. Основною сировинною базою в Україні є якісне родовище бентонітів, розташоване в Донецькій області Артемівського району.

– це Григорівський Рудник. Він експлуатується з 2002 р. Річний видобуток – 150 тис.т. Залишок ліцензійних запасів – 4,9 млн.т. Глини лужноземельного типу, після модифікації використовувалися для котунів, бурових розчинів (глинопорошок ТУ У 320.00136751.032-99) і як формувальна сировина.